Testi ennast: kui julge oled Sina?

17 Oct

Testi ennast: kui julge oled Sina?

Ajakiri ELLE on kuulutanud punase selle aasta sügisvärviks. Punane aga on teadupärast väga vastuoluline värv ja mitte kõik ei julge end vabalt punasesse riietada. Punane on kirglik ja silmapaistev toon, mis tihtipeale väljendab emotsioone ja tundeid.

Looduses on punane ahvatluse värv- küpsed marjad ja õunad. Ajalooliselt sümboliseeris punane verd, tuld ja sõda. Purpurpunane aga oli jõukuse ja väärikuse sümbol, sest kvaliteetne purpur oli väga kallis – purpurit saadi meritigudest ja arvestatava värvikoguse saamiseks läks vaja väga palju tigusid. Prantsuse luuletaja Rimbaud ütles, et naist, kes on riietatud punasesse, on kerge võrgutada. Vanas Indias sümboliseeris punane kirge ja naiselikkust.

Psühholoogias on PUNANE energia ja aktiivsuse värv. Punane tõstab vererõhku ja pulsisagedust, õhutab tegudele, peegeldab elujõudu. Inimene, kes armastab punast värvi, on valmis iseendale uusi ülesandeid otsima ning nende lahendamiseks kogu oma jõu ja võimed mängu panema. Inimene, kes alati ja igal pool punast värvi eelistab, võib aga osutuda kiitlejaks ja praalijaks. Punase värvi suhtes sallimatu inimene on nagu märter, kes alatasa on mures oma suure vastutuse pärast, kel pole kunagi millekski aega ning kes kahtlustab, kas teda ikka mõistetakse ja kiidetakse piisavalt.

 

NÜÜD, kus oled teada saanud punase tooni provokatiivsusest, kas julged end riietada üleni punasesse ja astuda selg sirgelt uude päeva? Oled sa piisavalt enesekindel, et näidata kogu maailmale oma kirge ja võitlusjanu?

 

NIPP: kui tahad rõhutada oma naiselikkust ja seksikust ning anda märku, et oled “vaba”, siis hangi endale kindlasti üks punane kleit.

Kui soovid aga tõsta pisut enesekindlust ning näidata, et polegi see “hall hiireke”, kelleks kõik Sind seni pidasid, siis haara hoopis punane käekott!